Den første bibelen på russisk av skriveren Fedorov ble lagt ut på auksjon i St. Petersburg

Video: Den første bibelen på russisk av skriveren Fedorov ble lagt ut på auksjon i St. Petersburg

Video: ТАТУ: 20 лет спустя! Главная российская группа в мире - YouTube 2024, April

På den første sommerdagen, det vil si den første juni, vil det foregå en auksjon i St. Petersburg. Dette blir den tolvte auksjonen med tittelen Rare Books. Grafikk. Vinyl , som eies av auksjonshuset i Den russiske føderasjonen. Et stort antall partier vil bli lagt ut for salg på denne auksjonen, og Ostrog -bibelen er blant de mest verdifulle av dem. Det særegne er at det er den første bibelen oversatt til russisk, utgitt i 1581 av den første skriveren Ivan Fedorov. Nyhetsmediene fikk vite om dette fra pressetjenesten til Russlands auksjonshus.

Totalt er det planlagt å selge 341 varer under denne auksjonen. Minimumskostnaden for mye på disse auksjonene er satt til 1 000 rubler, og den høyeste - til 1,2 millioner rubler. Blant de mange partiene som er valgt ut for handel i St. Petersburg, er det autografer, skjønnlitteratur, filmplakater, litografier, sjeldne publikasjoner (barnelitteratur, kunst, jus, finans, historie), vinylplater, samlerobjekter, beskrivelser av byer og hele land.

Ostrog -bibelen er en av de mange tingene som bør være spesielt interessante for kjøpere. Eksperter har estimert dette partiet til 500-550 tusen rubler. Dette er en ganske sjelden bok, siden det på den tiden ikke ble utgitt mer enn 1 5000 eksemplarer. Det er verdt å ta hensyn til det faktum at en slik bok er et monument av nasjonal betydning, og derfor kan den ikke forlate grensene til Den russiske føderasjonen.

Til salgs i St. Petersburg denne gangen bestemte de seg for å sette opp en almanakk med navnet "Northern Flowers", som ble utgitt i 1825. Denne almanakken ble samlet av baron Delvig og er estimert til 150-170 tusen rubler. Verdien ligger i det faktum at i løpet av livet til den berømte russiske dikteren, forfatteren Alexander Sergejevitsj Pushkin, hans verk som "Proserpina", "Demon", "Song of the Prophetic Oleg", samt noen utdrag fra diktet "Eugene Onegin" ble utgitt.

Tittelen på det dyreste partiet på den kommende auksjonen er samlingen av Marina Tsvetaeva, kalt "Etter Russland. 1922-1925 ". Kostnaden er 1, 2-1, 5 millioner rubler av den grunn at dette er den siste levetidsutgaven av den berømte poetinnen. I år, for første gang på en slik auksjon, ble det besluttet å selge en samling vinylplater, som inkluderte 13 plater av den legendariske Queen -gruppen. Dette settet er interessant fordi det ble signert av alle musikerne i gruppen. De estimerte det til 400-450 tusen rubler.

Anbefalt: