Video: Hockneys maleri til en verdi av mer enn 37 millioner dollar vil være topplassen på auksjonen i mars på Christie's
2024 Forfatter: Richard Flannagan | [email protected]. Sist endret: 2023-12-16 00:14
Det berømte auksjonshuset Christie's planlegger å holde en auksjon i London i begynnelsen av mars neste år 2019, og det er allerede valgt et kunstverk for dem, som vil bli topplassen. Det er et maleri med tittelen "Henry Geldzhaler and Christopher Scott" av David Hockney, en kunstner fra Storbritannia. Auksjonshuset snakket om denne avgjørelsen i en pressemelding datert 17. desember 2018.
Kunstneren malte bildet i 1969. Verket med tittelen "Henry Geldzhaler og Christopher Scott" er et dobbelt monumentalt portrett. Eksperter anslår dette maleriet til 30 millioner pund, som er omtrent 307, 7 millioner amerikanske dollar.
Kunstverket, som vil være det øverste partiet på auksjonen i mars, kommer fra en samling eid av Barney Ebsworth. Denne private samleren samlet malerier hele livet, som var skjult for nysgjerrige øyne. Det er mange dyre malerier i samlingen. For verkene til kunstnere som allerede er solgt fra denne samlingen gjennom auksjonshuset Christie's, ble det mottatt et imponerende beløp på mer enn 323 millioner amerikanske dollar.
Maleriet "Henry Geldzhaler og Christopher Scott", som ble valgt til neste auksjon. Vi bestemte oss for å ta den med til New York, der utstillingen før auksjonen vil finne sted. Denne utstillingen starter 8. februar og slutter 12. februar. Etter det vil kunstverket bli sendt til London, hvor det også vil delta på en utstilling planlagt til 1.-6. mars. På kvelden 6. mars blir det en auksjon med tittelen "Etterkrigstiden og samtidskunst". Denne utstillingen vil være hovedbegivenheten i hele handelskjeden til auksjonshuset Christie's. Det ble besluttet å vie alle de planlagte auksjonene til kunsten fra det siste tjuende århundre. Den første hendelsen finner sted 22. februar og auksjonsserien avsluttes 7. mars.
David Hockney ble født i 1937. Etter å ha bestemt seg for å bli kunstner, valgte han popkunstens retning og var i stand til å oppnå suksess i denne retningen, noe som fremgår av det faktum at han kalles en av de mest fremtredende samtidige, samt kostnaden for arbeidet med dette kunstner. For ikke så lenge siden har verkene til denne kunstneren allerede blitt stilt ut på auksjonshuset Christie's. Så fant auksjonen sted i New York og kjøpere av "Portrait of the Artist" betalte 90, 3 millioner dollar.
Anbefalt:
Maleriet av Botticelli ble kjøpt på en auksjon av en russer for mer enn 92 millioner "grønne"
Maleriet av den italienske maleren Sandro Botticelli "Portrait of a Young Man with a Medallion" ble solgt hos Sotheby's i New York for mer enn 92 millioner dollar. Som rapportert på nettstedet til auksjonshuset, fant auksjonen sted i New York 28. januar. Maleriet ble solgt for 92 millioner 184 tusen dollar. Kjøperens identitet er ikke offentliggjort
FSB legger artefakter til en verdi av 2 millioner dollar til samlingen av Krim -museet
Arkeologiske verdier for 2 millioner dollar er fjernet fra den ulovlige handelen og fra de såkalte svartgraverne. De ble eiendommen til Den russiske føderasjonen og ble overført til Central Museum of Taurida, hvor de nå skal lagres permanent
Marlene Dietrich og Ernest Hemingway: mer enn vennskap, mindre enn kjærlighet
Grensene utover hvilke vennskap mellom en mann og en kvinne slutter og noe mer begynner er svært vanskelig å definere. Spesielt når det gjelder kreative individer. Ernest Hemingway kalte forholdet hans til Marlene Dietrich "usynkronisert lidenskap": han vekket følelser da hun ikke var fri, og omvendt. Romantikken deres varte i nesten 30 år - kanskje så lenge nettopp fordi den forble epistolær (nå vil de si - virtuell). Men det var så mye lidenskap i disse brevene det
Maleri av David Hockney "Portrait of the Artist" ble auksjonert av Christie's for rekord 90,3 millioner dollar
Under auksjonen solgte auksjonshuset Christie's et maleri med tittelen "Portrait of the Artist". Den har et basseng og et par figurer, og ble laget av David Hockney, en samtidsfotograf, grafiker og kunstner fra England. Dette verket ble solgt til en pris på 90,3 millioner dollar, som er en rekordpris for samtidens verk
Audrey Hepburn og Hubert de Givenchy: Sterkere enn lidenskap, mer enn kjærlighet
Det ser ut til at møtet deres var forhåndsbestemt av skjebnen. Og de møttes i 1953 for at hver av dem skulle finne seg selv takket være en annen person. Audrey Hepburn og Hubert de Givenchy har vært uatskillelige i 40 år. De kan være på hver sin side av havet, men usynlig nær. Hva koblet den talentfulle skuespilleren og den strålende motedesigneren i flere tiår, og hvorfor, etter Audrey Hepburns avgang, kunne Hubert de Givenchy ikke bli i yrket?