Hockneys maleri til en verdi av mer enn 37 millioner dollar vil være topplassen på auksjonen i mars på Christie's

Video: Hockneys maleri til en verdi av mer enn 37 millioner dollar vil være topplassen på auksjonen i mars på Christie's

Video: Shakira - Empire - YouTube 2024, Kan

Det berømte auksjonshuset Christie's planlegger å holde en auksjon i London i begynnelsen av mars neste år 2019, og det er allerede valgt et kunstverk for dem, som vil bli topplassen. Det er et maleri med tittelen "Henry Geldzhaler and Christopher Scott" av David Hockney, en kunstner fra Storbritannia. Auksjonshuset snakket om denne avgjørelsen i en pressemelding datert 17. desember 2018.

Kunstneren malte bildet i 1969. Verket med tittelen "Henry Geldzhaler og Christopher Scott" er et dobbelt monumentalt portrett. Eksperter anslår dette maleriet til 30 millioner pund, som er omtrent 307, 7 millioner amerikanske dollar.

Kunstverket, som vil være det øverste partiet på auksjonen i mars, kommer fra en samling eid av Barney Ebsworth. Denne private samleren samlet malerier hele livet, som var skjult for nysgjerrige øyne. Det er mange dyre malerier i samlingen. For verkene til kunstnere som allerede er solgt fra denne samlingen gjennom auksjonshuset Christie's, ble det mottatt et imponerende beløp på mer enn 323 millioner amerikanske dollar.

Maleriet "Henry Geldzhaler og Christopher Scott", som ble valgt til neste auksjon. Vi bestemte oss for å ta den med til New York, der utstillingen før auksjonen vil finne sted. Denne utstillingen starter 8. februar og slutter 12. februar. Etter det vil kunstverket bli sendt til London, hvor det også vil delta på en utstilling planlagt til 1.-6. mars. På kvelden 6. mars blir det en auksjon med tittelen "Etterkrigstiden og samtidskunst". Denne utstillingen vil være hovedbegivenheten i hele handelskjeden til auksjonshuset Christie's. Det ble besluttet å vie alle de planlagte auksjonene til kunsten fra det siste tjuende århundre. Den første hendelsen finner sted 22. februar og auksjonsserien avsluttes 7. mars.

David Hockney ble født i 1937. Etter å ha bestemt seg for å bli kunstner, valgte han popkunstens retning og var i stand til å oppnå suksess i denne retningen, noe som fremgår av det faktum at han kalles en av de mest fremtredende samtidige, samt kostnaden for arbeidet med dette kunstner. For ikke så lenge siden har verkene til denne kunstneren allerede blitt stilt ut på auksjonshuset Christie's. Så fant auksjonen sted i New York og kjøpere av "Portrait of the Artist" betalte 90, 3 millioner dollar.

Anbefalt: